1. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 19:00; w Solcu Nowym o godz. 17:30. Podczas Mszy św. o godz. 19:00 można będzie złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklarację duchowej adopcji można będzie zabrać ze stolika pod chórem przed Mszą św. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30.

4. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
5. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czwartek po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry Miłosierdzia z Wolsztyna, które w dniach od 30 marca do 6 kwietnia przeżywać będą radość peregrynacji relikwii bł. Siostry Marty Wieckiej. Jest to jedyna polska Siostra Miłosierdzia wyniesiona do chwały ołtarzy. Historią pięknego życia tej błogosławionej, siostry szarytki chcą podzielić się także z nami.
7. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki ustawionej na stoliku  pod chórem.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Beacie Bździak, Teresie Kaczmarek, Wiesławie Grześkowiak, Jagodzie Grześkowiak;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.050,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary złożone na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. Zebraliśmy 203,32 zł.
●  22 Rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i na potrzeby naszej Parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (nowa cena - 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o raporcie na temat wykorzystywania nieletnich w Kościele w Polsce. Rozmowa z abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski.