Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Henryk Schwanke z Oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze w Gostyniu. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

2. W poniedziałek o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. z udziałem moich kolegów, księży wyświęconych w Poznaniu 24 maja 1997 roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W piątek przypada Uroczystość  NMP Królowej Polski, zarazem nasze Święto Narodowe - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a zwłaszcza naszych strażaków.
5. Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy od środy 1. maja po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiać będziemy w piątki 15 minut przed Mszą św.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. wyjątkowo tylko w czwartek od godz. 17.30 do 18.30. W trakcie spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną dopiero w piątek 10. maja od godz. 9.00.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dominik Knobel, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Anna Michalak, stanu wolnego z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Renacie Kozak, Izabeli Kędzierskiej-Krzywonos, Małgorzacie Kliks, Barbarze Barczewskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.497,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
● kolejnym 27 rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
 ● za ofiary na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 255 zł. Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, że Miłosierdzie Boże jest naszą nadzieją, a także – czy Kościół we Francji powstanie z popiołów?