1. W dniach od 05 do 11 maja 2019 r. obchodzimy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie to tydzień, w którym może więcej czasu poświęcimy Świętej Księdze – Biblii. Przy tej okazji warto się zastanowić, czy Biblia to książka, po którą chętnie sięgamy? Czy znamy treść tej księgi?
2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. W środę 8. maja przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. Przygotowujących się do przyjęcia 5. czerwca Sakramentu Bierzmowania zapraszam na obowiązkowe spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 10. maja od godz. 9.00.
7. Za tydzień Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbierać będziemy do puszek ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Bartosz Andrzej Henszke, stanu wolnego z par. pw. św. Wita w Rogoźnie i Marietta Anna Piskorska, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marii Matykowskiej, Małgorzacie i Ludwikowi Zielińskim, Grażynie Woźnej, Szymonowi Rozynkowi;
● kolejnym czterem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
● dziękuję także tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać Grób Pański.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, jak wychowywać dzieci do odpowiedzialności, a także o zwyczajach sprzecznych z Ewangelią.