Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna, podobnie jak w Wigilię Paschalną. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marian Brdyś, były proboszcz naszej parafii, a obecnie proboszcz Parafii pw. św. Małgorzaty w Cielczy.

2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka zbieramy dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę 26 kwietnia o godz. 19.30 na probostwie w Solcu Nowym.
● naszemu chórowi i młodzieży za poprowadzenie Wielbienia oraz wszystkim, którzy wzięli udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu;
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Honoracie Hajnce, Krystynie Grześkowiak, Wiesławie Grześkowiak, Beacie Bździak, Natalii Wasyliszyn;
● kolejnym 19 rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 4.308,10 zł. Bóg zapłać!
● za ofiary na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 116 zł.
6. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 24 do 28 kwietnia o godz. 19.00 w Farze w Wolsztynie.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Kamil Knobel z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Agata Żok z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 29 kwietnia o godz. 9.30 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) w nowej szacie graficznej oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o Domu Miłosierdzia w Koszalinie w którym odrzuceni ludzie znaleźli swoje miejsce. W numerze też bezpłatny dodatek – modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień maja.