1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.

4. W czwartek przypada Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
5. Krótkie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę 20 września o godz. 20.30 w zakrystii naszego kościoła.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. Próby dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu w środę 20 września o godz. 19.00 oraz w niedzielę 24 września o godz. 16.30 w kościele we Wroniawach.
8. Z uwagi na wizytację ks. Biskupa w naszym dekanacie Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartek  od 19.00 do 19.30.
9. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 25.09-29.09.2017, codziennie o godz. 19.00.
10. Plan wizytacji kanonicznej Ks. Bp. Damiana Bryla, która odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września:
● godz. 10.00 – Msza św. w Solcu Nowym, po której spotkanie z Ks. Biskupem przy kawie i cieście.
● godz. 11.00 – 12.00 – Spotkanie z osobami starszymi i chorymi;
● godz. 12.00 – Spotkanie w Szkole Podstawowej we Wroniawach;
● godz. 15.00 – Nabożeństwo na cmentarzu w Solcu Nowym
● godz. 16.00 – 17.30 – Spotkanie na probostwie z przedstawicielami Rad Parafialnych oraz Grup Duszpasterskich;
● godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w kościele we Wroniawach.
● za posprzątanie kościoła i oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Szott-Przybyła, Jadwidze Wita, Marii Kuczyk, Sabinie Matykowskiej, Bożenie Matykowskiej.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o ty, że korzystanie z pomocy psychologa to nie powód do wstydu, ale wyraz odpowiedzialności, także duchowej. Rozmowa z o. Jackiem Prusakiem, jezuitą, psychoterapeutą.